آزمایشگاه علومآزمایشگاه1آز2آزمایشگاه

معرفی کتاب

این کتاب منبعی از آزمایشات بسیار جذاب و هیجان انگیز علمی، که با ساده ترین وسایل و در کمترین زمان قابل اجرا باشد است.

در این کتاب که در واقع گلچینی از مجموعه «آزمایشگاه خانگی استیو » می باشد، شما شاهد 33 آزمایش جذاب علمی می باشید که برای اجرای آن به هیچ وسیله آزمایشگاهی نیاز نداشته و بسیار سریع و به سادگی می توانید در کلاس و حتی خانه Description: دانلود کتاب آزمایشگاه خانگی علوم 33 آزمایش جذاب با ساده ترین وسایلاجرا کنید

هیچ رویدادی بی‌سبب نیست! این بررسی و آزمایش است که ما را به درک علل حوادث رهنمون می‌کند. دانشمندان جهان، همه‌ی چون و چراها و دلیل پدیده‌ها را به وسیله آزمایش دریافته‌اند.
گالیله دانشمند معروف ایتالیایی،
۴۰۰ سال پیش گفته است: «آزمایش بیش از خواندن کتاب و پای‌بند بودن به دلیل و عقاید دیگران، ما را به کشف حقایق رهنمون می‌سازد». آنچه را که در محیط زندگی خود بارها و بارها می‌بینیم و از کنار آن بدون توجه می‌گذریم و آن را امری عادی و معمولی می‌پنداریم همه از قوانین عملی ساده‌ای پیروی می‌کنند.
کتاب حاضر شامل آزمایش‌هایی از این دست است که به وسایل آزمایشگاهی ویژه‌ای نیاز ندارد و لازم نیست که متخصص در کارهای آزمایشگاهی باشید. بلکه با وسایل خانگی و ارزان‌قیمت نیز انجام می‌پذیرد.
علاوه بر آن، در لابه‌لای صفحات این کتاب با رازهای علمی زیادی آشنا خواهید شد که برایتان کاملا تازگی دارند. حتی ریاضیات تجربی و زنده نیز در این کتاب مورد غفلت قرار نگرفته است.


مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: فرانسوا شریه، ترجمه: کاظم فائقی
تعداد صفحات: ۱۳۰ صفحه

معرفی کتاب

لیست کتاب ها کمک آموزشی: