بازدید پژوهش محور از مرکز تخصصی نجوم اهواز

در روز دوشنبه 13 آذر ماه 96 اولین بازدید پژوهش محور از مرکز تخصصی نجوم اهواز صورت گرفت. در این بازدید دانش آموزان از پایه های هفتم، هشتم و نهم به مدت یک ساعت از مرکز تخصصی نجوم اهواز بازدید کردند. در این بازدید دانش آموزان با مفهوم گرانش و وزن و مقایسه وزن بر روی کره زمین با سایر کرات از طریق توزین دانش آموزان با ترازوهای فضایی آشنا شدند. سپس دانش آموزان به مدت 30 دقیقه از طریق گنبد آسمان نمای مرکز نجوم کهکشان راه شیری، آندرومدا، صور فلکی، دایره البروج و ... را مشاهده کردند. در پایان نیز مربیان مرکز نجوم به سوالات دانش آموزان پاسخ دادند.

جشنواره نوجوان خوارزمی محور زبان و ادبیات فارسی

برگزاری همایش آشنایی با علم رباتیک

در روز دوشنبه 22 مهر 96 همایشی با هدف آشنایی دانش آموزان با علم رباتیک، انواع روبات های قابل ساخت و طراحی توسط دانش آموزان، مسائل ابتدایی برنامه نویسی جهت برنامه ریزی و ساخت روبات هوشمند و هم چنین شیوه های آموزشی ساخت روبات با حضور آقای مرید السادات، مدرس رباتیک وطراح روبات های هوشمند در سالن اجتماعات مجتمع دبیرستانی دخترانه دوره اول برگزار شد. در پایان نیز به سوالات دانش آموزان پیرامون علم رباتیک و چالش های پیش رو پاسخ داده شد. هم چنین دانش آموزان جهت شرکت در کلاس های آموزشی رباتیک که در محل مجتمع دبیرستانی برگزار خواهد شد آماده شدند.

برگزاری مسابقه نقاشی روی پارچه به مناسبت روز دانش آموز

شاداب سازی زنگ های تفریح مدرسه با ایجاد هیجان و رقابت در بازی های رومیزی

تهیه بازی های فکری رومیزی جهت طرح شاداب سازی زنگ های تفریح در مدرسه

بازی‌های رومیزی یا بازی‌های تخته‌ای به بازی‌هایی گفته می‌شود که روی یک سطح از پیش طراحی شده (کاغدی، پارچه‌ای یا تخته‌ای) انجام می‌شود. در این بازی‌ها مهره‌ها  بر اساس قوانین مشخصی روی صفحهٔ بازی قرار می‌گیرند، حرکت داده می‌شوند یا از روی آن برداشته می‌شوند. این بازی‌ها ممکن است از نوع بازی های راهبردی باشند، یا مبنای آن بخت و اقبال باشد یا ترکیبی از این دو. معمولاً هدفی وجود دارد که بازیکن تلاش می‌کند به آن دست یابد. بازی‌های رومیزی از نظر انواع و شیوه‌های بازی بسیار متفاوتند. گاهی بازنمایی یک وضعیت در زندگی واقعی هستند، مانند سرنخ. قوانین آن ممکن است بسیار ساده باشد، مانند ایکس او و دوز، یا بسیار پیچیده به نحوی که یک جهانِ بازی کامل با جزئیات فراوان خلق شود، مانند بازیسیاه چاله ها و اژدهاها.مدت زمانی که برای یادگیری و به دست آوردن مهارت در یک بازی تخته‌ای لازم است نیز بر حسب نوع بازی متفاوت است. یادگرفتن یک بازی لزوماً ارتباطی به پیچیدگی قوانین ندارد، برخی بازی‌های تخته‌ای، نظیر شطرنج، قوانین ساده‌ای دارند که به حالت‌های پیچیده منجر می‌شوند.

در ادامه تصاویر بازی های خریداری شده جهت طرح نشاط و شادابی در زنگ های تفریح آورده شده است.


ادامه مطلب...

برگزاری مراسم یادبود شهدای دکل رگ سفید گچساران

در روز چهارشنبه 10 آبان 96 مراسم یادبود شهدای حفار دکل رگ سفید گچساران در محل مجتمع دبیرستانی دخترانه دوره اول برگزار شد. در این مراسم دانش آموزان با اهدای گل و قرائت فاتحه به ساحت این دو عزیر شهید ادای احترام کردند.

برگزاری هفته بهداشت روان

در روز 18 مهرماه 96 و به مناسبت آغاز هفته بهداشت روان برنامه­ هایی در این واحد آموزشی به شرح ذیل انجام پذیرفت.

*نصب تراکت­ های مرتبط با بهداشت روان و هم­ چنین پوستر هفته­ ی بهداشت روان در برد واحد مشاوره و واحد پژوهش

*نواختن زنگ بهداشت روان در مراسم صبحگاهی مدرسه

*برگزاری همایش بهداشت روان با حضور والدین دانش­ آموزان در محل سالن اجتماعات مجتمع آموزشی

*برگزاری همایش بهداشت روان ویژهدانش­ آموزان در محل کلاس­ های درس

*توزیع بروشور آشنایی با بهداشت روان در بین دانش­ آموزان

*تهیه­ ی پاورپوینت آشنایی با بهداشت روان و آسیب­ های روانی و نمایش آن در کلاس­ های درس

*برگزاری مسابقه جدول کلمات متقاطع با مضمون بهداشت روان

* انجام قرعه­ کشی مسابقه بهداشت روان و اهدای جوایز به دانش­ آموزان برگزیده

*برگزاری همایش آشنایی با آسیب­ های شبکه های اجتماعی به مناسبت بزرگداشت هفته نیروی انتظامی با حضور نماینده پلیس فتای استان

در ادامه گزارش تفضیلی هفته بهداشت روان آورده شده است.


ادامه مطلب...

برگزاری سمینار آشنایی با آسیب های فضای مجازی به مناسبت شروع هفته نیروی انتظامی

در روز چهارشنبه 12 مهر ماه 96 به مناسبت شروع هفته ی نیروی انتظامی سمیناری با حضور جناب سروان حیدرپور نماینده پلیس فتای اهواز در سالن اجتماعات مجتمع برگزار شد. در این سمینار مباحثی نظیر شبکه های اجتماعی و آسیب های ناشی از آن، سوء استفاده های افراد سودجو در فضای مجازی، حفظ امنیت فردی در فضای مجازی با تمرکز بر شبکه های مجازی، نحوه صحیح استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و .... مورد بررسی قرار گرفت و با نمایش انیمیشن کوتاه و عکس و فیلم اطلاعات لازم به خصوص اطلاعات مهم و تاثیرگذار مربوط به سنین نوجوانی در اختیار دانش آموزان قرار داده شد. در پایان نیز به سوالات دانش آموزان در ارتباط با آسیب ها و امنیت و حفظ حریم شخصی در فضای مجازی پاسخ داده شد. همچنین بروشورهای آموزشی  و یک حلقه دیسک فشرده نیز در اختیار دانش آموزان قرار داده شد.

ارتباط با پلیس فتای استان از طریق شماره های تماس زیر امکانپذیر است.

51-2188349 (061)

در ادامه بروشورهای آموزشی پلیس فتا آورده شده است.


ادامه مطلب...

پژوهش

پژوهش یا تحقیق یک روند هوشمندانه، هوشیارانه، خلاقانه و سامان مند برای یافت، بازگویی و بازنگری پدیده ها، رخدادها، رفتارها و انگاشته ها است. پژوهش هم چنین برای استفاده از پدیده‌های موجود برای دست یافتن به راهکارهای عملی و فناوری ها به‌کار می‌رود. به طور معمول پژوهشگر نتایج پژوهش خود را در مچله های علمی ارائه می‌دهد. پژوهش در دو بعد «یافت پرسش پژوهش» و دیگر «پاسخ دادن به آن» می‌باشد.

انواع پژوهش(تحقیق)

پژوهش بنیادی _ پژوهش کاربردی _ پژوهش توسعه ای _ پژوهش اکتشافی _ پژوهش تأییدی


ادامه مطلب...